Oddíl Orientačního běhu

BIKERSKÁ  SEZÓNA  V  TJ  SOKOL  VIZOVICE

Letošní Český pohár v orientačních závodech horských kol (MTBO), který provázelo počasí všech podob - od mrazivého jarního, přes suché až po nepříjemně rozbahněné, měl na programu 18 závodů, které se konaly v blízkosti Děčína, Karlových Varů, Jindřichova Hradce, Nového Města na Moravě, Mimoně, Sázavy, rakouského Zwettlu, Jilemnice a Říčan u Prahy.

Na závěr sezóny byli při večerním vyhlášení dekorováni i celkoví vítězové Českého poháru MTBO za rok 2014, kde obsadil vynikající 2.místo v kategorii M14 Kryštof Kroc. V kategorii M21B ukončil letošní sezónu Českého poháru na celkovém 28.místě Miroslav Hodoň a v kategorii M40 na celkovém 9.místě Dalibor Kroc.

Závodníky MTBO čeká nyní zimní spánek, Český pohár se opět rozběhne až na přelomu dubna a května 2015. V příštím roce budou pravděpodobně závody nejen v Čechách a na Moravě, ale i v Maďarsku a na Slovensku.

Dobrý začátek sezóny pro bikery TJ Sokol Vizovice

O víkendu 3.-4.5.2014 pořádal oddíl KOB Děčín v Bynovci 1. a 2. závod Českého poháru MTBO 2014. V sobotu se jel long, v neděli middle. Centrum závodů bylo na fotbalovém hřišti v Bynovci. Závody provázelo stabilní chladné počasí beze srážek. V takové zimě jako v sobotu se snad Český pohár ještě nejel, každý asi cestou na start zmrznul. V lese bylo ale docela sucho, deště se Bynovci před závody skoro vyhnuly. V sobotu v kategorii M14 - Kryštof Kroc 5. místo, v M40- Dalibor Kroc 7.místo, v neděli Kryštof 5.místo, Dalibor 10.místo.

O víkendu 10.-11.5.2014 se konal pod taktovou oddílu TJ Slovan Karlovy Vary v Březové (kousek od Karlových Varů) 3. a 4. závod Českého poháru MTBO 2014. V sobotu se jel ultralong, v neděli pak middle. Centrum závodů bylo v hezkém autocampu Březový háj. Počasí bylo docela hezké, ani déšť sjízdnost cest výrazně nezhoršil.

Závody se celkově vyznačovaly terénem s velmi kvalitní sjízdností cest. Prostě byli jsme u lázeňského centra, takže to tam musí být hezky udržováno. Jen pořadatelé trochu neodhadli směrné časy, v sobotu jen pro některé kategorie, v neděli skoro pro všechny (byl to takový ultramiddle). Vsobotu Kryštof 2.místo, Dalibor 6.místo, v neděli Kryštof 1.místo, Dalibor 6. místo.

Závodníci MTBO mají nyní 3-týdenní pauzu. V Číměři u Jindřichova Hradce pořádá ČZU PRAHA  31.5.-1.6.2014 sobotní middle a nedělní long.